Слике страница
PDF
ePub
[graphic]

Perry D. Burke to be postmaster at Gladbrook, Iowa, in place of P. D. Burke. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

Calvin C. Knoll to be postmaster at Gilmore City, Iowa, in place of C. C. Knoll. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

William M. Young to be postmaster at Defiance, Iowa, in place of W. M. Young. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

James W. Duokett to be postmaster at Corwitli, Iowa, in place of J. W. Duckett. Incumbent's commission expires May 14, 11)28.

William E. dayman to be postmaster at Conrad, Iowa, in place of W. E. dayman. Incumbent's commission expires May 14, li)28.

Lloyd S. Meyers to be postmaster at Columbus Junction, Iowa, in place of L. S. Meyers. Incumbent's commission expires May

19, 1928.

J. Tracy Garrett to be postmaster at Burlington, Iowa, in place of J. T. Garrett. Incumbent's commission expired December 19, 1927.

William W. Jamison to be postmaster at Brighton, Iowa, in place of W. W. Jamison. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Charles II. Cookinham to be postmaster at Ayrshire, Iowa, in place of C. H. Cookinham. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

Clyde C. Sheaffer to be postmaster at Alden, Iowa, in place of C. C. Sheaffer. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Patience Felger to be postmaster at Afton, Iowa, in place of Patience Felger. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Kansas

Bertha Collins to be postmaster at Washington, Kans., in place of Connie Collins, deceased.

Susie J. Gibbons to be postmaster at St. Paul, Kans., in place of S. J. Gibbons. Incumbent's commission expires May 20,1928.

Ulysses G. Stewart to be postmaster at Rossville, Kans., in place of U. G. Stewart. Incumbent's commission expires May

20, 1928.

El don C. Newby to be postmaster at Randolph, Kans., in place of E. C. Newby. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Henry M. Highland to be postmaster at McCune, Kans., in place of H. M. Highland. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Sherman F. Lull to be postmaster at Linn, Kans., in place of S. F. Lull. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Frank W. Brady to be postmaster at Lebanon, Kans., in place of A. J. Miller. Incumbent's commission expired December 18 1927.

Charles F. Schafcr to be postmaster at Jewell. Kans., in place of C. F. Sehafer. Incumbent's commission expires May 24, 1928.

Merton M. Fletcher to be postmaster at Glasco, Kans., in place of M. M. Fletcher. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Herbert L. Fryback to be postmaster at Colby, Kans., In place of H. L. Fryback. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

KENTUCKY

Anna E. Fuqua to be postmaster at Rockvale, Ky., in place of A. E. Fuqua. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

Helen E. Park to be postmaster at Roekport, Ky., in place of L. F. Gibbs. Incumbent's commission expired February 29, 1928.

Carley 6. AVIlmoth to be postmaster at Paris, Ky., in place of <"'. O. Wilmoth. Incumbent's commission expires May 23, 1928.

Nannie .1. Wathen to be postmaster at Irvington, Ky., in place of N. J. Wathen. Incumbent's commission expires May 14. 1928.

Byrant H. Givens to be postmaster at Caneyville, Ky., in place of B. H. Givens. Incumbent's commission expires May 14. 1928.

John G. Fisher to be postmaster at Berry, Ky., in place of J. G. Fisher. Incumbent's commission expires May 23, 1928.

John F. Graves to be postmaster at Arlington, Ky., in place of J. F. Graves. Incumbent's commission expires May 14, 1928. Louisiana

Florence Shelton to be postmaster at Destrehan, La., in place of E. H. Tullis, removed.

Bctor R. Gammage to be postmaster at Westlake, La., in place of E. R. Gammage. Incumbent's commission expires May 1!), 1928.

Nannie H. Rogillio to be postmaster at Water Proof, La., in place of N. H. liogillio. Incumbent's commission expired April 15,1928.

Daniel Crowe to be postmaster at Vivian, La., in place of Daniel Crowe. Incumbent's commission expires May 12, 1928.

Walter C. Miller to be postmaster at Logansport, La., in place of W. C. Miller. Incumbent's commission expires May 29, 1928.

Lillian P. Gross to be postmaster at Lake Providence, La., in place of L. P. Gross. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Mattie B. Peyton to be postmaster at Keatchie, La., in place of M. B. Peyton. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Claude H. Wallis to be postmaster at Houma, La., in place of C. U. Wallis. Incumbent's commission expired January 7, 1928.

John A. Marchand to be postmaster at Gonzales, La., in place of J. A. Marchand. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Augustine M. Dugas to be postmaster at Centerville, La., in place of A. M. Dugas. Incumbent's commission expired March 12, 1928.

MAINE

Carleton E. Young to be postmaster at Winterport, Me., in place of C. E. Young. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Lawrence H. Allen to be postmaster at Soulh Windham, Me., in place of L. H. Allen. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Frank G. Thompson to be postmaster at Milo, Me., in place of F. G. Thompson. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Arthur Donkus to lie postmaster at Lisbon, Me., in place of Arthur Donkus. Incumbent's commission expires May 22, 1928.

Gustavus A. Young to be postmaster at Island Falls, Me., in place of G. A. Young. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Alvin H. Perley to be postmaster at Charleston, Me., in place of A. H. Perley. Incumbent's commission expires May 22, 1928.

Fred E. Jones to be postmaster at Brownville, Me., In place of F. E. Jones. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

MASSACHUSETTS

Nancy S. Harley to be postmaster at South Hanson, Mass., in place of N. S. Harley. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Walter B. Currier to be postmaster at South Acton, Mass., in place of W. B. Currier. Incumbent's commissioti expires May 19, 1928.

William P. Lovejoy to be postmaster at Barnstnble, Mass., in place of W. P. Lovejoy. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

MICHIGAN

Henry S. Smith to be postmaster at. Wolverine, Mi<-h., in place of D. M. Butler. Incumbent's commission expired January 9, 1928.

Frank N. Green to be postmaster at Olivet, Mich., in place of F. N. Green. Incumbent's commission expires May 2%, 1928.

Arthur G. Stone to be postmaster at Niles, Mich., in place of A. G. Stone. Incumbent's commission expires May 23, 1928.

Ralph M. Powers to be postmaster at Jonesville, Mich., in place of R. M. Powers. Incumbent's commission expires May 24, 1928.

Adrian J. Westveer to be postmaster at Holland, Mich., in place of A. J. Westveer. Incumbent's commission expires May 23, 1928.

James R. Flood to be postmaster at Crystal Falls, Mich., in place of J. R. Flood. Incumbent's commission expires May 29, 1928.

John H. Ter Avest to be postmaster at Coopersville, Mich., in place of J. H. Ter Avest. Incumbent's commission expires May 24, J928.

Edwin L. Groger to be postmaster at Concord, Mich., In place of E. L. Groger. Incumbent's commission expires May 23, 1928.

Earl Brown to be postmaster at Brighton, Mich., in place of Earl Brown. Incumbent's commission expires May 24, 1028.

MINNESOTA

Henry E. Day to be postmaster at Raymond, Minn., in place of H. E. Day. Incumbent's commission expired December 19, 1927.

Alvin A. Ogren to be postmaster at New London, Minn., in place of A. A. Ogren. Incumbent's commission expired December 19, 1927.

Hans I'. Becken to be postmaster at Hanska, Minn., in place of U. 1'. Beckcu. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Henry O. Ilalverson to bo postmaster at Gonvick, Minn., in place of II. O. Halverson. Incumbent's commission expires Slay 20, 1928.

MISSOURI

Frederick M. Rich to bo postmaster nt Perry, Mo., in place of W. F. Norris, resigned.

Ezra L. Plummer to be postmaster at Seneca, Mo., in place of K. L. Plummer. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

Kol>ert J. Smith to be postmaster at Miller, Mo., in place of R. J. .Smith. Incumbent's commission expires Slay 14, 1928.

Huby M. Ratcliff to l>e postmaster at Matthews, Mo., in place of K. M. Katcliflf. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Isaac P. Hopkins to be postmaster at Edgerton, Mo., in place of I. P. Hopkins. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Mary M. Wigbtman to be postmaster at Bethany. Mo., in place of M. M. Wightman. Incumbent's commission expires May 23, 1928.

Walter L. Meyer to be postmaster at Auxvasse, Mo., in place of W. L. Meyer. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

MONTANA

Thomas E. Devore to be postmaster at Whitehall, Mont., in place of T. E. Devore. Incumbent's commission expires May 20. 1928.

Lucile D. Knight to be postmaster at Twin Bridges, Mont., in place of L. D. Knight. Incumbent's commission expires May 31. 1928.

Itubert Parsons to be postmaster at Sweetgrass, Mont., in place of Robert Parsons. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Margaret D. McGlumphy to be postmaster at Sumatra, Mont., in place of M. I). McGlumphy. Incumbent's commission expires May 12. 1928.

Claude C. Alexander to be postmaster at Stanford, Mont., in place of O. 0. Alexander. Incumbent's commission expires May 20. 11128.

Robert T. Richardson to l>e postmaster at Missoula. Mont., in place of R. T. Richardson. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Lee Jellisou to be postmaster at Hobson. Mont., in place of Lee Jettison. Incumbent's commission expires May 20. 1928.

George W. Patterson to be postmaster at Havre, Mont., in place of G. XV. Patterson. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Avory W. Dehnert to be postmaster at Denton, Mont., in place of A. W. Dehnert. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

George C. Core to be postmaster at Choteau. Mont., in place of G. C. Core. Incumbent's commission expires May 20. 1928.

Charles W. Allison to be postmaster nt Hainville, Mont., in place of C. W. Allison. Incumbent's commission expires May 20, 1028.

NEBRASKA

Louis A. Rice to be postmaster at Wilsonville. Ncbr., in place of L. A. Rice. Incumbent's commission expires May 14, 192S.

Otto J. Znelow to be postmaster at Schuyler, Ncbr., in place of O. J. Zuelow. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

Anton B. Helms to be postmaster at Randolph, Nebr., in place of A. B. Helms. Incumbent's commission expires May 26. 1928.

Wesley E. Snider to be postmaster at Oi-eeola, Nebr., in place of W. E. Snider. Incumbent's commission expired April 7, 11)28.

May Roberts to be postmaster nt Nemnlia. Nebr., in place of May Roberts. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Archie L. Smith to be postmaster at Imperial. Nebr,, in place of A. L. Smith. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Elizabeth McGiiirc to be postmaster at Hampton, Nebr., in place of Elizabeth McGuire. Incumbent's commission expired April 7, 1928.

Frank W. Fublrodt to be postmaster at Fremont, Nebr., in place of F. W. Fublrodt. Incumbent's commission expires May 20, 11)28.

Harry V. Ingram to be postmaster at Exeter, Nebr., in place of II. V. Ingram. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Russell Mooherry to be postmaster at Dorchester, Nebr., in place of Russell Mooberry. Incumbent's commission expired January 16, 1928.

Stanley E. Hememvay to be postmaster at Clearwaler, Nebr., in pl:ice of S. 10. Hememvay. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Orin J. Schwieger to be postmaster at Chadron. Nebr., in place of O. J. Scluvieger. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Harry B. Clayton to be postmaster at Central City, Nebr., in place of II. B. Clayton. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Oscar M. Fenstermacher to l>e postmaster at Cedar Bluffs, Nebr., in place of O. M. Fenstermacher. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Minnie L. Smith to be postmaster at Blue Springs. Nebr., in place of M. L. Smith. Incumlient's commission expires May 20, 1928.

Elmer II. Doering to be postmaster at Battle Creek, Nebr., in place of E. H. Doering. Incuml>ent's commission expires May 26. 1928.

Edward F. Farley, jr., to be postmaster at Bancroft, Nebr., in place of E. F. Farley, jr. Incnuil>ent's commission expires May 19, 1928.

Harry C. McClellan to be postmaster at Arlington, Nebr.. in place of H. C. McClellan. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

NEVADA

John W. Christian to be postmaster at Pioche. Nev., in place of J. W. Christian. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

William E. Dalton to be postmaster at Gerlach, Nev., in place of W. E. Dalton. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

NEW HAMPSHIRE

Maurice R. Wright to be iwstmaster at Northampton. N. H.. in place of M. R. Wright. Incumbent's commission expires May 24. 1928.

William T. Lance to be postmaster at Meredith. N. H., in place of W. T. Lance. Incuml>ent's commission expires May 19, 1928.

Leston F. Eldredge to be postmaster at Durham, N. II., in place of L. F. Eldn-dge. Incumlient's commission expires May 19. 1928.

Thomas H. Dearborn to be postmaster at Dover. N. H.. In place of T. H. Dearborn. Incmnlieut's commission expires May 19, 1928.

NEW JERSEY

Anne W. Campbell to be postmaster at Tabor, N. J.. in place of A. W. Campbell. Incumbent's commission expires May 12, 1928.

Belle H. Smith to Ik' i>ostniaster at Springfield, N. J., in place of B. If. Smith. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Charles Herrmann to be postmaster at South River, N. J., in place of Charles Herrmann. Incumbent's commission expires May 111. 1928.

Rachel E. Bergcr to be postmaster at Ringoes, N. J., In place of R. E. Merger. Incumbent's commission expires May

14. 1928.

Harry B. Mason to be postmaster at Pomplon Lakes, N. J., in place of H. B. Mason. Incumbent's commission expires May 19. 11)28.

Ida II. Collom to bp postmaster nt Pemliortoii. N. J.. in place of I. H. Collom. Incumbent's commission expires May lit. 1928.

Frank L. Pote to be postmaster at Paulsboro. N. J., in place of K. L. Pote. Incumbent's commission expired April 15. 1028.

William A. Reeves to be postmaster at New Lisbon. N. J. in place of W. A. Reeves. Incumbent's commission expires May 11), 1928.

Frank McMurtry to be postmaster at Mendham. N. J., in place of Frank McMurtry. Incumbent's commission expired January

15. 1028.

John E. MacIIwain to be postmaster at Magnolia, N. J., in place of J. E. MacIIwain. Incumbent's commission expires May 29. 192S.

Lyle W. Morehonse to be postmaster at Little Falls. N. J., in place of L. W. Morehouse. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

George Coleman to be postmaster at Delanco, N. J., in place of George Coleman. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Charles E. Bishop to be postmaster at Elizabeth, N. J.. in place of C. E. Bishop. Incumbent's commission expired April 21, 1928.

Harriet C. Rosenkrans to be postmaster at Brnnchville, N. J., in place of II. C. Rosenkrans. Incumbent's commission expires May 12, 1928.

NEW MEXICO

George II. Disinger to be postmaster at Ilillshoro, N. Mex., in place of G. H. Disinger. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

HEW TOBK

Volney P. Hyde to be postmaster at La Fargeville, N. Y., In place <if H. S. Luther, removed.

Clifford G. Wenzel to be postmaster at Deferiet, N. Y., in place of M. M. Parker, deceased.

Herbert J. Crandtill to be postmaster at Silver Creek, N. Y., In place of II. J. Craiidall. Incumbent's commission expires May 31, 1928.

Copelaud E. Smith to be postmaster at Olean, N. Y., in place of C. E. Smith. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

William W. Carpenter to be postmaster at Monticello, N. Y., in place of W. W. Carpenter. Incumbent's commission expires Mny 19, 1928.

William P. McConnell to be postmaster at Marlboro, N. Y., In place of W. P. McCouuell. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Lulu B. Morehouse to be postmaster at Marathon, N. Y., in place of L. B. Morehouse. Incumbent's commission expires Mny 19, 1928.

George B. Bradish to be postmaster at Malone, N. Y., in place of G. B. Bradish. Incumbent's commission expired April 15, 1928.

Walter N. Durland to be postmaster at Hurleyville, N. Y., in place of W. N. Durland. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Daniel T. Evans to be postmaster at Chittenango, N. Y., in place of D. T. Evans. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Margaret M. Senecal to be postmaster at Champlain, N. Y., in place of M. M. Senecal. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Ettie M. Babcock to be postmaster at Canaan, N. Y., in place of E. M. Babcock. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

Arthur J. Lytle to be postmaster at Angelica, N. Y., in place of A. J. Lytle. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

NOBTH CABOIINA

Thomas A. Kennedy to be postmaster at Troutmans, N. C., in place of T. A. Kennedy. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Perry T. Roane to be postmaster at Kelford, N. C., in place of P. T. Roane. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Joseph S. Mitchell to be postmaster at Draper, N. C., in place of J. S. Mitchell. Incumbent's commission expires May 17, 1928.

Sue M. Vick to be postmaster at Bailey, N. C., in place of S. M. Vick. Incumbent's commission expires May 17, 1928.

NORTH DAKOTA

Michael Coyne to be postmaster at Starkweather, N. Dak., in place of Michael Coyne. Incumbent's commission expires May 31, 1928.

Benjamin L. Anderson to be postmaster at Grenora, N. Dak., in place of B. L. Anderson. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

Paul M. Bell to be postmaster at Elgin, N. Dak., in place of 1*. M. Bell. Incumbent's commission expired April 21, 1928.

Ohio

Ray Phillips to be postmaster at Leavittsburg, Ohio, in place of P. L. Livingston, removed.

Ralph Dunfee to be postmaster at Dresden, Ohio, in place of C. S. Littick, deceased.

Ben J. Filkins to be postmaster at Wakeman, Ohio, in place of B. J. Filkius. Incumbent's commission expires May 17,1928.

Charles R. Finnical to be postmaster at Newton Falls, Ohio, in place of C. R. Finnical. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Harry E. Griffith to be postmaster at Mount Gilead, Ohio, in place of F. H. Miller. Incumbent's commission expired December 19, 1927.

John W. Kramer to be postmaster at Maumee, Ohio, in place of J. W. Kramer. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Don B. Stanley to be postmaster at Lowell, Ohio, in place of D. B. Stanley. Incumbent's commission expires May 17, 1928.

Robert E. Friel to be postmaster at Lore City, Ohio, in place of R. E. Friel. Incumbent's commission expires May 17, 1928.

Olive G. Randall to be postmaster at Hubbard, Ohio, in place of O. G. Randall. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Fred M. Hopkins to be postmaster at Fostoria, Ohio, in place of F. M. Hopkins. Incumbent's commission expires May 31, 1928.

Hosea A. Spaulding to be postmaster at Delaware, Ohio, in place of H. A. Spaulding. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Melroy C. Johns to be postmaster at Caldwell, Ohio, in place of M. C. Johns. Incumbent's commission expires May 17, 1928.

OKLAHOMA

Dosia Parsons to be postmaster at Moimtain View, Okla., in place of W. M. Underwood, resigned.

Fred Godard to be postmaster at Wellston, Okla., in place of Fred Godard. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Howard E. Sowle to be postmaster at Vici, Okla., in place ol H. E. Sowle. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

John H. Dnrnil to be postmaster at Picher, Okla., in place of J. H. Durnil. Incumbent's commission expires May 24, 1928.

Oeegon

William P. Skiens to be postmaster at Burns, Oreg., in place of W. P. Skiens. Incumbent's commission expires May 14, 1928. Pennsylvania

George A. Hill to be postmaster at Newtown, Pa., in place of W. S. Tomlinson, resigned.

Laura C. Ehler to be postmaster at Shippenville, Pa., in place of L. C. Ehler. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Teresa G. Burke to be postmaster at Renova, Pa., in place of T. G. Burke. Incumbent's commission expired January 22, 1928.

Maurice G. Coffey to be postmaster at Mill Hall, Pa., in place of M. G. Coffey. Incumbent's commission expired January 22, 1928.

Joseph S. Gillinglmm to be postmaster at Lincoln University, Pa., in place of J. S. Gillingham. Incumbent's commission expires May 17, 1928.

Calvin E. Cook to be postmaster at Dillsburg, Pa., in place of C. E. Cook. Incumbent's commission expired Starch 7, 1928.

Howard S. Kiess to be postmaster at Blossburg, Pa., in place of H. S. Kiess.' Incumbent's commission expires May 26, 1928. Porto Bico

Moises Jordan to be postmaster at Utuado, P. R., in place of Moises Jordan. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Jose Mayol to be postmaster at Arecibo, P. R., in place of J. M. Aleover. Incumbent's commission exi>ires May 19, 1928.

Carlos F. Torregrosa to be postmaster at Aguadilla, P. R., in place of C. F. Torregrosa. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

SOUTH DAKOTA

Goodwin L. Hansen to be postmaster at Wasta, S. Dak., iu place of M. S. Reed, deceased.

William R. Amoo to be postmaster at Morristown, S. Dak., in place of W. R. Amoo. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

TENNESSEE

William G. Leach to be postmaster at Huntington, Tenn.. in place of W. G. Leach. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

TEXAS

Joe P. Luce to be postmaster at Graford, Tex., in place of V. M. Kahlban, resigned.

Oliver P. Maricle to be postmaster at Wichita Falls, Tex., in place of O. P. Maricle. Incuml>eiit's commission expires May 26, 1928.

James A. Morgan to be postmaster at Vepa, Tex., in place of J A. Morgan. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

Minerva M. F. Cowart to be postmaster at Turkey, Tex., in place of M. M. F. Cowart. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

William M. Willis to be postmaster at Timpson, Tex., in place of W. M. Willis. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

Hal M. Knight to be postmaster at Sterling City, Tex., in place of H. M. Knight. Incumt>ent's commission expires May 24, 1928.

Jesse P. Smith to be postmaster at Smiley, Tex., in place of J. P. Smith. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

Raymond G. Hirth to be postmaster at San Juao, Tex., in place of R. G. Hirth. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

William H. Tarter to lie postmaster at Roxton, Tex., in place of W. H. Tarter. Incuml)ent's commission expires May 26, 1928.

Lillie M. Ragsdale to be postmaster nt Richardson, Tex., in place of L. M. Ragsdale. Incumbent's commission expires May 26. 1928.

Edgar W. Hargett to be postmaster at Richards. Tex., in place of E. W. Hargett. Incumbent's commission expires May 26. 1928.

Fred N. Bland to be postmaster at Ornngefield, Tex., in place of F. N. Bland. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

Clara C. White to be postmaster at Megargel, Tex., In place of C. C. White. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

Dunn R. Emerson to be postmaster at Marlin, Tex., in place of D. R. Emerson. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

Robert W. Bourland to be postmaster at Marathon, Tex., in place of R. W. Bourland. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

George F. Bates to be postmaster at Lyons, Tex., in place of G. F. Bates. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

Thomas C. Hood to be postmaster at Lyford, Tex., in place of T. C. Hood. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

Mike O. Sharp to be postmaster at Denison, Tex., in place of M. O. Sharp. Incumbent's commission expires May 26, 1928.

Charles F. Palm to be postmaster at Carrizo Springs, Tex., in place of C. F. Palm. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

TJTAH

Harris B. Simonsen to be postmaster at Helper, Utah, in place of Eugene Chatlin, resigned.

Charles Boyer to be postmaster at Springville, Utah, in place of T. H. Latimer, jr. Incumbent's commission expired December 18, 1927.

VERMONT

Reginald W. Buzzell to be postmaster at Newport, Vt.. in place of R. W. Buzzell. Incumbent's commission expires May 19. 1928.

VIRGINIA

William B. Perkins to be postmaster at Trout Dale, Va., in place of W. H. Hash, deceased.

Guthrie R. Dunton, jr., to be postmaster at White Stone, Va., in place of G. R. Dunton, jr. Incumbent's commission expired April 8, 1928

James O. Dameron to be postmaster at Weems, Va.. in place of J. O. Dameron. Incumbent's commission expired April 8, 1928.

Herbert C. Bolton to be postmaster at St. Paul. Va.. in place of H. C. Bolton. Incumbent's commission expires May 22, 1928.

John J. Ward to be postmaster at Nassawadox, Va.. in place of J. J. Ward. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Frank G. Jones to be postmaster at Montvale, Va., in place of F. G. Jones. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Nannie L. Curtis to be postmaster at Leehall, Va., in place of N. L. Curtis. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Bernard Willing to be postmaster at Irvington, Va., in place of Bernard Willing. Incumbent's commission expired April 8, 1928.

Thomas T. Weddle to be postmaster at Floyd, Va., in place of T. T. Weddle. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

Ray L. Barlow to be postmaster at Buckner, Va., in place of R. L. Barlow. Incumbent's commission expires May 19, 1928.

WASHINGTON

William G. Meneice to be postmaster at Carson, Wash., in place of W. G. Meneice. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

WEST VIRGINIA

Norvell H. Burruss to be postmaster at Spring Hill, W. Va., in place of B. N. Burruss, deceased.

Gertrude Smith to be postmaster at Oak Hill. AV. Va., in place of Gertrude Smith. Incumbent's commission expires May 14. 1928.

Alphonse Leuthardt to be postmaster at Grafton, W. Va., in plac« of Alphonse Leuthardt. Incumbent's commission expired May 3, 1928.

Aileen J. Calfee to be postmaster at Eckman. W. Va., in place of A. J. Calfee. Incumbent's commission expires May 14. 1928.

Lawrenc-e Barrackman to be postmaster at Barrackville, W. Va., in place of Lawrence Barrackman. Incumbent's commission expires May 14, 1928.

Wisconsin

Charles E. Sage to be postmaster at Wild Rose, Wis., in place of C. A. Smart, deceased.

Earl H. Herbert to be postmaster at Coleman, Wis., in place of A. B. Van Vondereu, deceased.

Fred J. Scheinpflug to be postmaster at Boscobel, Wis., in place of L. K. Austin, resigned.

Charles L. Calkins to be postmaster at Rhinelander, Wis., in place of C. L. Calkins. Incumbent's commission expires May 12, 1928.

Richard A. Goodell to be postmaster at Plntteville, Wis., in place of R. I. Dugdale. Incumbent's commission expired January 7, 1928.

John A. Dickerson to be postmaster at Edgerton, Wis., in place of D. C. Gile. Incumbent's commission expired February 15, 1928.

WYOMING

Frank G. Brown to be postmaster at Fort Laramie, Wyo., in place of F. G. Brown. Incumbent's commission expires May 20, 1928.

CONFIRMATIONS

Executive nominations confirmed lit the Senate May 8 (legislative duty of May 3), 19.1S Commissioner Op Internal Revenue

Harris F. Mires to be assistant to the Commissioner of Internal Revenue.

Collector or Customs

Manuel B. Otero to be collector, collection district No. 24, El Paso, Tex.

Postmasters
California

Zylpha Potter, Hughson.
Frank N. Lawrence. Mount Shasta.
Belle Kornelissen, Newhall.

Illinois
Harold E. Ward, Sterling.

KENTUCKY

Sophia A. Calvert. Big Cltfty.
Charles A. Niles, Dawson Springs.
Orvil Coleinan, Wolfpit.

MINNESOTA

Fred J. Page. Cusson.
Thomas Considine. Duluth.
Albert J. Sehroeder, Holdingford.

Mississippi

John B. Going, Calhoun City.
Charles Kramer. Stonewall.

NEW HAMPSHIRE

Thomas H. Dearborn, Dover.

WISCONSIN

Fred J. Scheinpflug, Boscobel.

HOUSE OF REPRESENTATIVES

Tuesday, May 8,1&28

The House met at 12 o'clock noon.

The Chaplain. Rev. James Shera Montgomery, D. D., offered the following prayer:

Blessed Lord and Master, Thy bountiful mercy is our hope and trust. We are here not in our own strength but through the loving-kindness and condescension of our Heavenly Father. Each day Thou dost set tlie marks of loveliness upon the face of Thy creation. Unto us do Thou send forth Thy light, that we may fulfill the measure of duty that is made plain to us. Enrich us with the fruitful joys of the Christian's faith; may they be our shield and our defense. Redeem our country from enmities and jealousies. Shadow it everywhere with the sweet, gracious sentiment of brotherhood. Teach us that the lasting treasure of life is the presence of Him who quiets till alarms and stills the soul with heavenly peace. Through Jesus Christ our Lord. Amen.

The Journal of the proceedings of yesterday was read and approved.

MESSAGE FROM THE SENATE

A message from the Senate, by Mr. Craven, its principal clerk, announced that the Semite agrees to the report of the committee of conference on the disagreeing votes of the two Houses on the amendments of the Senate to the bill (H. R. 11026) entitled "An act to provide for the coordination of the publichealth activities of the Government, and for other purposes."

The message also announced that the Senate disagrees to the amendment of the House of Representatives to the bill (S. 744) entitled "An act to further develop an American merchant marine, to assure its permanence in the transportation of the foreign trade of the United States, untl for other purposes," requests a conference with the lluuse on the disagreeing votes of the two Houses thereon, and appoints Mr. Jones, Mr. MoNary, Mr. Johnson, Mr. Fletcher, and Mr. Ransdeu. to be the conferees on the part of the Senate.

OUSTER STATE PABK, 8. DAK.

Mr. WILLIAMSON. Mr. Speaker, I ask unanimous consent to take from the Speaker's table the bill (8. 2910) granting 'to the State of Soulh Dakota for park purposes the public lands within the Ouster State Park, S. Dak.

The SPEAKER. The gentleman from South Dakota asks unanimous consent to take from the Speaker's table the bill S. 2910. Is there objection?

There was no objection.

The Clerk read the bill, ns follows:

Be ft enacted, eta., That there be, and Is hereby, granted to the State of South Dnkotn, for public park purposes, the publicly owned lands within the boundaries of the Custer State 1'ark In townships 3 and 4 south, range 6 east, and the east one-third of townships 3 and 4 south, range 5 east, lilack Hills meridian: Provided, That In the event of the failure on the part of the State of South Dakota to use the lands hereby granted for public park purposes the title thereto shall revert to the United States, and the Secretary of the Interior is hereby authorized and empowered to determine the facts and to declare such forfeiture and such reversion and to restore said lands to the public domain.

With the following committee amendment:

Page 2, line 4, after the word "domain," Insert the following: "1'rotided, That this grant shall not include any land which on the date of the approval of the act Is covered by any existing bona flde right or claim under the laws of the United States unless and until such right or claims Is relinquished or extinguished."

The committee amendment was agreed to. The bill as amended wns ordered to be read the third time, was read the third time, mid passed.

A motion to reconsider was laid on the table.

PRELIMINARY EXAMINATION AND SURVEY OF EASTCHE8TEB
CREEK, N. Y.

Mr. FITZPATRICK. Mr. Speaker, I ask unanimous consent to extend my remarks in the Record on the preliminary examination and survey of Eastchester Creek, N. Y.

The SPEAKER. The gentleman from New York asks unanimous consent to extend his remarks in the Record. Is there objection?

There was no objection.

Mr. FITZPATRICK. Mr. Speaker and gentlemen of the House, some time ago I introduced a bill, H. R. 9604. The object of this bill is to provide for a preliminary examination and survey of the Eastchester Creek to determine such improvements as may be necessary to meet with increasing transportation.

The Members of this House are not familiar with this creek I refer to, which is also known as Hutchinson River. It empties into Eastchester Buy, an indentation 3 miles long and 1,000 feet to 1% miles wide, in the north shore of Long Island Sound, immediately east of Throggs Neck, 12 miles west of the Connecticut State line, and 21 miles by water east of the Battery, New York City. Its course is 9 miles slightly west of north from the head of the bay. The navigable section of the creek is tidal, is 100 feet to 1,000 feet in width, and extends about 2J/j miles above its mouth. The approach through the bay is approximately 600 feet wide, with a controlling depth of 5 feet at mean low water. Four bridges cross the creek, two near the mouth, one a highway bridge and the other a railroad bridge, one highway bridge at Boston Post Road, and the other at Fulton Avenue.

There has been no permanent improvement proposed since 1910. Since that time transportation has increased from 800 to 1,000 per cent, and it would increase considerably more if this river was improved by deepening and widening the channel so that larger boats could enter it. At the present time the channel is supposed to be 5 feet deep at low tide, but if it is not dredged out frequently it is less than that.

I have been petitioned by a number of business men both in Westchester County and Bronx County to try and get some permanent improvement; among those are—

Hon. James Berg, mayor city of Mount Vernou, N. Y.

1. F. Mutilated, president Mahlsted Lumber & Coal Co.

G. T. Macbeth, representing the Westchester Lighting Co.

John P. Fee, secretary and treasurer William J. Fee Coal Co.

William Hart Hussey, secretary H. B. Pruser Coal Co.

Theodore S. Trimmer, president T. S. Trimmer Coal Co.

Frank J. Howard, representing the Sylvestre Oil Co.

Frank Zcltray, representing the Beacon Oil Co.

Philip Levene, president Pelhnm Manor Coal & Transfer Co.

Joseph S. Xeudell, representing tbe Excelsior Lubrication Co.

Roy J. Garofano, vice president Qarofano Construction Co.
Alfred F. BarbaresI, of A. Barbaresl & Son, builders and contractors.
A. P. Brooks, president the Wilson & Adams Co.
C. O. Beck, manager the Bang Service Station (Inc.).
A. Aurlsy, secretary Hutcbinson Iliver Supply Co. (Inc.).
Petrlllo Bros. (Inc.), Eastchester Creek.

James V. Petrlllo, secretary Carlo Petrillo Dock & Supply Co.
Harold Ferlard, manager Valvoline Oil Co.
Suburban Lumber Co., Boston Road, Eastchester, N. Y.
The Home News of the Bronx, which enters the home of nearly every
family in that county.

The Mount Vernon Argus, Mount Vernon, N. Y.

The Pelbain News, Pelhara, N. Y.

Hon. Thomas H. O'Neil.

Hon. Robert L. Moran, county clerk Bronx County.

Hon. Albert G. Halberstadt, president Century Mills Paper Co.

Hon. John J. Hanley.

Hon. Thomas J. McDonald.

Hon. Christopher C. McGrath.

Hon. William A. Keating.

Hon. Edwin W. Fiske.

August Miller.

Paul A. Vaccarclll.

Joseph A. Carey. •

R. J. Jennings, president Eastchester Creek Association.

Daniel V. O'Counell and Hon. Edward R. Koch.

I would like to impress upon this body the great necessity of this waterway. The river is bounded mi the north by WestChester County and the south by Bronx County. If the river was widened so that large boats could navigate it would be a great benefit to over one quarter of a million people, and there is no part of our country to-day that is building so rapidly as the northern end of the Bronx and the southern end of WestChester County, which takes in Yonkers, Mount Vernon, Pelham, and New Rochelie. At the present time at low tide it is extremely difficult for three or four boats to use this creek at the same time, and if this improvement is made, it would lower the prices on building materials, oils, fuel, and all kinds of merchandise, and I believe that our Government owes the people of this section the improvement such as I am asking for. I hope that the Rivers and Harbors Committee will favorably report this bill and that prompt action will be taken on it by the House.

EXTENSION OF REMARKS

Mr. CONNERY. Mr. Speaker, I ask unanimous consent that all Members of the House who wish to do so may extend their remarks in eulogy of the late James A. Galltvan.

The SPEAKER, The gentleman from Massachusetts asks unanimous consent that all Members who wish to do so may extend their remarks in eulogy of the late Representative Gallivan. Is there objection?

There was no objection.

DIRECT MARKETING OF HOGS

Mr. COCIIRAN of Missouri. Mr. Speaker, I ask unanimous consent to extend my remarks in the Record by answering the argument of the gentleman from Kansas [Mr. Hope] on the packers and stockyards bill.

The SPEAKER. The gentleman from Missouri asks unanimous consent to extend his remarks in the Record in the manner indicated. Is there objection?

There was no objection.

Mr. COCHUAN of Missouri. Mr. Speaker, on February 29 the gentleman from Kansas [Mr. Hope] addressed the House on the subject of the Capper-Hope bill and the direct marketing of hogs. I have studied this question and have some facts and figures that should be welcomed. These relate to certain statements made by the gentleman from Kansas.

Of primary importance was a question as to whether or not the bill introduced by the gentleman from Kansas would affect smaller packers. He was asked how tbe owner or the manager of a particular plant in Iowa, for example, was going to buy his hogs unless he b.uys them direct from a farmer. The gentleman from Kansas stated that his bill would not affect such a situation at all and that he did not think his bill would apply to towns with no public stockyards. The fact of the matter is the bill by its very language positively is applicable to so-called smaller packing plants owning private receiving yards. The same question came up during recent hearings before the Senate Committee on Agriculture and Forestry ami at the hearing Dr. Arthur W. Miller, chief of the stockyards and packers division of the Bureau of Animal Industry, United States Department of Agriculture, indicated very definitely that the bill would apply to such plants. The bill positively would be applicable to all packing houses, small as well as large, owning pens where they receive livestock direct from farmers who havielected to sell their property direct to the packer. We have

« ПретходнаНастави »