Слике страница
PDF
ePub

SUPREME COURT

OF THE

UNITED STATES

OCTOBER TERM, 1902, IN

187, 188, 189, 190 U. S.

BOOK 47,

LAWYERS' EDITION,

COMPLETE WITH HEADLINES, HEADNOTES, STATEMENTS OF CASES, POINTS AND

AUTHORITIES OF COUNSEL, FOOTNOTES AND PARALLEL REFERENCES,

BY

THE PUBLISHERS' EDITORIAL STAFF.

THE LAWYERS' CO-OPERATIVE PUBLISHING COMPANY,

ROCHESTER, NEW YORK

[merged small][merged small][merged small][merged small][merged small][merged small][ocr errors]
[blocks in formation]

Resigned February 23, 1903. 'Appointed December 4, 1902, to succeed Mr. Justice Gray, who died September 15, 1902. Sworn in December 8, 1902.

* Appointed February 23, 1903, to succeed Mr. Justice Shiras. Sworn in, March 2, 1903.

Commission order recorded, March 16, 1903.
Appointed December 4, 1902, to succeed Hon. J. C. Bancroft Davis who resigned

« ПретходнаНастави »